nn n n n n n n n n n n n n n n n n n n
n n
n n n Moja strona domowa. n n
n English version n
n n
n n n n
n n n n
n n n n n
n n n
n n n n
n n n n
n n n n n
n n n
n n n n n
n n n
n n n n n
n n n
n n
Moje książki Moje książki Recenzje Moje książki Recenzje Recenzje Wywiady Wywiady Galeria Galeria Napisz do mnie Galeria Napisz do mnie Napisz do mnie Moja biografia. Napisz do mnie Moja biografia Moja biografia.
s

Barbara Stanisławczyk

Ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na UW.  W czasie studiów zaczęła pisać pierwszą książkę - "Matkę Hłaski", która została wydana w 1991r. przez wydawnictwo "Słowo".

Pisała reportaże i drukowała je w  "Po prostu", "Tygodniku Solidarność", "Kobiecie i Życiu", "Pani", "Twoim Stylu".
W 1990 r. stypendystka w Agencji Reutera  w Londynie.
Pracując w prasie jednocześnie przygotowywała następną książkę - "Pajęczynę". W książce nakreślone zostały społeczno-psychologiczne portrety pracowników SB  średniej rangi, a także został pokazany mechanizm działania SB. Książka odkryła takie sensacje, jak ta, że żona Pawła Jasienicy  była podstawiona mu agentką SB i donosiła na męża do końca jego życia, co potwierdziło się wiele lat później, kiedy ujawniono teczki. "Pajęczyna" wyszła po raz pierwszy w 1992 roku nakładem Wydawnictwa "Krąg". Miała jeszcze dwa wydania.  
W 1994 r. wydawnictwo "Miniatury" wydało wywiad-rzekę, jaki autorka przeprowadziła z Krzysztofem Kąkolewskim - "Kąkolewski bez litości".

W ciągu trzech kolejnych lat powstały kolejne dwie książki.

Pierwsza z nich to "Czterdzieści twardych", opowieść o Polakach, którzy w czasie II Wojny Światowej ratowali Żydów. Za "Czterdzieści twardych" Kongres Polonii Australijskiej odznaczył autorkę okolicznościowym Medalem im. Jana Strzeleckiego, a Polski Oddział Stowarzyszenia Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznało legitymację Honorowego Członka i Jubileuszowy Krzyż Zasługi.

W 1998 r. nakładem wydawnictwa "Prószyński i S-ka" ukazała się kolejna książka "Miłosne Gry Marka Hłaski". W tym czasie Barbara Stanisławczyk przyjęła propozycję kierowania działem reportażu w miesięczniku "Pani" a następnie została jego redaktor naczelną. Prowadziła  również warsztaty z reportażu w wyższej szkole Collegium Civitas, a obecnie prowadzi zajęcia z pisania w Podyplomowym Studium Public Relations - ISNS UW, IFiS PAN.

Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

W 2004 r. nakładem wydawnictwa "Bellona" ukazała się powieść "Od jutra". W 2005 r. wydawnictwo "Studio Marka Łebkowskiego" opublikowało powieść faktu "Dziewczyny" o współczesnej prostytucji w Polsce.

 

Od września 2006 pełni funkcję redaktor naczelnej miesięcznika "Sukces".