nn n n n n n n n n n n n n n n n n n n
n n
n n n Moja strona domowa. n n
n English version n
n n
n n n n
n n n n
n n n n n
n n n
n n n n
n n n n
n n n n n
n n n
n n n n n
n n n
n n n n n
n n n
n n
Moje książki Moje książki Recenzje Moje książki Recenzje Recenzje Wywiady Wywiady Forum Forum Galeria Galeria Napisz do mnie Galeria Napisz do mnie Napisz do mnie Moja biografia. Napisz do mnie Moja biografia Moja biografia.
s

Dziewczyny

Wydawca: Studio Marka Łebkowskiego
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-912785-6-5
stron: 195

 

Miłosne gry Marka HłaskiDziewczyny
Żeby napisać o dziewczynach utrzymujących się z prostytucji musiałam wejść w ich środowisko, bo tylko tak mogłam poznać prawdę o nich i ich klientach. Wprowadził mnie znajomy, który od wielu lat odwiedza agencje i to on był moim przewodnikiem po świecie płatnej miłości, a jednocześnie jednym z bohaterów książki "Dziewczyny".
W Warszawie znajduje się ponad dwa tysiące agencji towarzyskich i pracuje w nich ponad dwadzieścia tysięcy kobiet, ale różnymi rodzajami prostytucji zajmuje się znacznie więcej dziewczyn. Można je spotkać wszędzie; na dyskotece, w klubach, na bankiecie, w eleganckich salonach u boku znanych osób, a także na przyjęciu u znajomych. Wiele z nich to młode i ładne studentki, niektóre mają za sobą epizod bycia modelką, twarze innych przemknęły przez ekran kinowy czy telewizyjny.  
(...)
Dziewczyny w zamian sprzątały u niego, robiły mu zakupy i chodziły z nim do łóżka. W jednej się zakochał i wtedy sprawy przybrały dramatyczny obrót, bo jak powiedziała mu najbardziej szczera z dziewczyn: "Nigdy nie zakochuj się w prostytutce. Prostytutką zostaje się na całe życie, jak alkoholikiem".  Nie posłuchał.      
Potem dzwonił do mnie, prosił, żeby jej coś przekazać, coś wytłumaczyć, pytał co ma zrobić, jak postąpić, co odpowiedzieć. Ale i tak nie korzystał z moich rad, uczucie zbyt nim zawładnęło. Przez ponad rok byłam powiernicą Michała i kilkunastu  dziewczyn. (...)
"Dziewczyny" to książka opowiadająca nie tylko o prostytucji, ale też, a może przede wszystkim, o samotności, potrzebie bliskości i niespełnionych pragnieniach.

 

 

Więcej czytania:

  • Zasady były ustalone. Miało być dyskretnie i bezpiecznie. - Fragment książki. czytaj >>
  • Prostytutką zostaje się na zawsze. Wywiad Joanny Czaplińskiej na temat mojej książki - Dziewczyny. Superexpress 14 października 2005. czytaj >>
  • więcej recenzji czytaj w dziale recenzje