nn n n n n n n n n n n n n n n n n n n
n n
n n n Moja strona domowa. n n
n English version n
n n
n n n n
n n n n
n n n n n
n n n
n n n n
n n n n
n n n n n
n n n
n n n n n
n n n
n n n n n
n n n
n n
Moje książki Moje książki Recenzje Moje książki Recenzje Recenzje Wywiady Wywiady Forum Forum Galeria Galeria Napisz do mnie Galeria Napisz do mnie Napisz do mnie Moja biografia. Napisz do mnie Moja biografia Moja biografia.
s

Pajęczyna - syndrom bezpieki

Wydawca: ABC Future
Rok wydania: 1999
ISBN: 83-86788-40-2
stron: 142

 

Miłosne gry Marka HłaskiPajęczyna - syndrom bezpieki
Pajęczyna to upiorny obraz peerelowskiej bezpieki, gdzie w końcu sami oprawcy stają się ofiarami. Sensacyjne, po raz pierwszy ujawnione fakty. Inwigilacja ludzi z pierwszych stron gazet (artystów, dziennikarzy, polityków) i zwykłych obywateli. Szantaże, przekupstwa i donosicielstwo dla przyjemności.

"Działaliśmy po omacku. Żeby wejść w środowisko byłych pracowników SB trzeba być wprowadzonym. Wprowadzić mógł nas tylko jeden z nich. Prosili o nieujawnianie ich nazwisk. Potwierdzali, że wprawdzie system się zmienił, ale metody musiały pozostać te same. Byli do siebie podobni. Jednakowo nie umieli słuchać. Bronili się przed pytaniami. Woleli mówić sami. Kilka razy bez ważnego powodu zawieszali częstotliwość spotkań. Uczestniczyliśmy w grze, do której oni pisali scenariusze. Przyjęliśmy zasady tej gry. Pozwoliliśmy im mówić." 

 

 

Więcej czytania: